Mnoho dalších fotek a také dokonalé video zachycující úvodní přepadení britské motorizované hlídky najdete na stránkách ASCS Brno. Tam si taky můžete přečíst Skottyho recenzi na akci (díky za pochvalu :-).
Enjoy!
British Army Airsoft Unit
A section of 2nd Battalion
Brno - CZ
Mnoho dalších fotek a také dokonalé video zachycující úvodní přepadení britské motorizované hlídky najdete na stránkách ASCS Brno. Tam si taky můžete přečíst Skottyho recenzi na akci (díky za pochvalu :-).
Enjoy!
Legenda
Kdesi v jižním Pacifiku leží zapomenuté britské dominium Crack Island. V době studené války byl Crack Island významnou raketovou základnou britské armády, dnes ale opuštěná základna chátrá a celý ostrov střeží jen malá, znuděná posádka.
To vše platilo ještě před pár dny... Dokud v Liverpoolu nezemřel jistý pan Procop. Z jeho pozůstalosti vyplynulo, že tento inženýr (prý emigrant českého původu) pracoval jako špičkový jaderný vědec pro britskou armádu. Konec studené války ho v roce 1991 zastihl na Crack Islandu, kde právě tajně dokončoval svůj vynález – převratnou výbušninu velikosti tenisáku, ale účinnosti vodíkové pumy. Svůj vynález nazval Crackatit. Když se inženýr Procop dozvěděl o rozpadu Sovětského svazu, rozhodl se svůj vynález před nadřízenými navždy utajit, protože „už přece není potřeba, když válka skončila“. Crackatit ukryl kdesi na Crack Islandu a o jeho skrýši mlčel až do své smrti. Svěřil se však kupodivu své závěti...
Závěť s šokující informací se vinou jeho chamtivého advokáta nedostala jako první do rukou britské vlády, nýbrž k několika jiným světovým velmocím. Ty se ihned účelově spojily do dvou nových, konkurenčních mocenských bloků: Západní aliance a Východní ligy. Oba bloky pak poslaly na Crack Island své tajné úderné jednotky, aby se Crackatitu za každou cenu zmocnily. Všem je totiž jasné, že kdo Crackatit získá, je novým pánem světa...
Zaskočená britská vláda, která Procopovu závěť získala kupodivu jako poslední, posádce ostrova odvysílala rozkaz vyzvednout Crackatit z místa uvedeného v Procopově závěti, ukrýt jej na nové místo a pak tento vynález zkázy hájit do posledního muže. Nic víc už nestihla...
Kdo získá Crackatit? Západní aliance, Východní liga – nebo snad Britové svůj vynález ubrání?
Cíl a herní strany
Západní aliance a Východní liga se snaží získat Crackatit a uhájit ho před nepřítelem. Obě strany hrají proti sobě a zároveň proti Britům, kteří mají úlohu hrajících organizátorů.
Západní aliance: 3th Division USMC AS Team a jejich spojenci
Východní liga: ASCS Brno a jejich spojenci
Britská posádka: The Royal Green Jackets Brno
Obě strany nahlásí organizátorům svého velitele, který bude při hře dostávat veškeré případné pokyny.
Lokalita
Hraje se v okolí bývalé raketové základny poblíž Omic u Brna (vevnitř se bohužel hrát nebude, jde již o soukromý pozemek). Obě strany dostanou od organizátorů vytištěnou leteckou mapu „ostrova“, tj. ohraničené herní lokality. Sraz je na parkovišti před vchodem do základny. Orientační náhled lokality a jejího okolí je >ZDE
Termín
Den: SOBOTA 27. ŘÍJNA 2007
Začátek breefingu (rozdání map a dalších věcí jednotkám, vyjasnění pravidel apod.) v 9:30.
Začátek hry: 10:00
Konec hry: odpoledne
Průběh a pravidla hry
Hra má tři navazující fáze, které simulují tři důležité vojenské taktické postupy – přepad, bojový průzkum, hájení/dobývání polní pozice:
1. Fáze: Přepadení britské motorizované hlídky za účelem získání informace, kde jsou na ostrově rozmístěny zprávy se souřadnicemi Crackatitu.
2. Fáze: Hledání zpráv se souřadnicemi úkrytu Crackatitu.
3. Fáze: Nalezení Crackatitu podle souřadnic a boj o jeho uhájení/dobytí.
Mrtví neodcházejí na mrtvoliště, ale navlékají si reflexní vestu a zůstávají 30 minut na místě. Pak pokračují dál ve hře.
1. fáze: Přepadení britské motorizované hlídky
Po silnici kolem raketové základny projíždí v nepravidelných intervalech (1-30 minut) obrněný vůz britské posádky. Obě jednotky mají za úkol zastavit pomocí Molotovova koktejlu vůz, postřílet jeho posádku a uvnitř vozu najít obálku s informací, kde se na ostrově nacházejí souřadnice úkrytu Crackatitu.
Pravidla této fáze:
Po zahájení hry v 10:00 odchází obě jednotky na svá východiště (bude zaznačeno v mapě). Z východiště jednotky vyrážejí přesně v 10:30, do té doby nesmí provádět žádnou akci.
Britský vůz lze přepadnout pouze na určené trase (bude v mapě), v době od 10:30.
Britský vůz lze zastavit pouze tak, že dostane zásah Molotovovým koktejlem do mřížky chladiče v čelní masce. Jiný zásah neplatí. Molotovovův koktejl bude mikrotenový sáček naplněný vodou. Každá strana dostane tři normované koktejly před zahájením hry na shromaždišti. Žádné jiné nesmí používat.
Britský vůz po úspěšném zásahu smí ujet maximálně 200 metrů. Pak zastaví, posádka z něj vystoupí a zahájí jeho obranu do posledního muže. Útočníci se snaží zlikvidovat posádku, aby mohli prohledat vůz a najít v něm obálku. Ta je ve voze pouze jedna.
Druhá jednotka se pochopitelně snaží zpozorovat přepadení vozu, konkurenční jednotku zaskočit ze zálohy, postřílet a obálku ukořistit sama. Britský vůz při přepadení (i neúspěšném) intenzivně troubí, aby na útočníky upozornil.
Jakmile je obálka ukořistěna jakoukoli jednotkou, britská posádka obživne, vyvěšuje na auto bílý praporek na znamení, že odjíždí pryč z místa přepadení a že se na vůz nemá útočit (není v něm obálka).
Britský vůz pak po své trase zahájí nové hlídkové jízdy s novou obálkou stejného obsahu a může být opět stejným způsobem přepaden. Jednotka, která již první obálku získala, ale nesmí ukořistit druhou obálku znovu. Může však bránit konkurenční jednotce v jejím získávání.
2. fáze: Hledání souřadnic Crackatitu
V obálce, kterou jednotka ukořistí v přepadeném britském voze, je informace o rozmístění 10 zpráv Z1 až Z10 se souřadnicemi polohy úkrytu Crackatitu. Tyto zprávy je třeba co nejrychleji na ostrově nalézt a současně se nenechat postřílet nepřátelskou jednotkou, která po nich pátrá také.
Pravidla této fáze:
Informace v obálce udává pouze přibližnou polohu zpráv – spíše jen menších sektorů, kde musíte zprávy dohledat.
Přesné místo, kde je zpráva se souřadnicí ukryta, je v terénu vyznačeno červenou stuhou (zpravidla na nějakém stromu). Zpráva se nachází v malé láhvi těsně u této stuhy (např. u paty označeného stromu). Láhev se zprávou nikdy neberete, jen si její obsah (tj. danou souřadnici) opište!!!
Jakmile má jednotka všech deset souřadnic, zavolá na určené telefonní číslo Centrálnímu počítači (číslo bude řečeno na breefingu). Pokud jsou souřadnice správné, počítač mu milým hlasem oznámí polohu Crackatitu.
Britská posádka se snaží zprávy hájit – napadá tedy obě jednotky, jak uzná za vhodné.
3. fáze: Nalezení Crackatitu a jeho uhájení
Jakmile některá jednotka získá od Centrálního počítače polohu Crackatitu, má za úkol jej nalézt a pak 90 minut uhájit před svými konkurenty. Pokud se jí to povede, vyhrává.
Jakmile jednotka Crackatit nalezne, musí jej nechat na místě nálezu. Na tomto místě kolem Crackatitu vybuduje své polní obranné postavení.
Jakmile to jednotka uzná za vhodné (je připravena na boj), nahlásí nalezení Crackatitu Centrálnímu počítači. Ten začne odpočítávat 90 minut do konce hry a současně nalezení Crackatitu oznámí veliteli konkurenční jednotky.
Po uplynutí těchto 90 minut Centrální počítač a s ním i organizátoři oznámí definitivní konec hry. Která strana bude v tomto okamžiku vlastnit Crackatit – VYHRÁVÁ.
Jednotku, která Crackatit nalezla, lze samozřejmě napadnout kdykoli, i před nahlášením nálezu Crackatitu počítači.
Sepsal: Vít, Earl of Madrid